i wreszcie….

teoretycznie i praktycznie rozpoczęłam tegoroczny urlop, plecak spakowany w powiedzmy 90%…procenty i owszem też w nim są… w końcu powiedzmy sobie szczerze bez tego to ani rusz..uczuciu radosnej euforii towarzyszy lekka niepewność. w sumie to chyba pierwszy raz, gdzieś tak dalej poza Polskę sama jadę…ale co mi tam. damy radę, bo jak nie my to kto…:)))

ciekawostka taka zauważyłam własnie na facebooku nowy rodzaj spamu związany z aktualną eskalacją konfliktu izraelsko-palestyńskiego – otóż poza filmikami z bombardowań i nalotów obu ze stron konfliktu pojawiły się nawoływania do bojkotu towarów izraelskich na światowych rynkach…wśród wymienionych są na przykład bielizna Victoria’s Secret , jakieś wina ze wzgórz Golan oraz rzeczy firmy HP – Hewellet Packard – chyba tak brzmi pełna nazwa…pominę oczywisty bezsens tychże pokazówek – wskazane towary raczej do najtańszych nie należą…i nie kupi się ich na każdymm rogu…bezrefleksyjni zaangażowani zrobią kopiuj wklej i pogrążą się w pełnym zadowolenia poczuciu spełnionego obowiązku obywatelskiego…że o to patrz Facebooku jacy my dzielni jesteśmy, nie kupimy swojej dziewczynie kolejnych majteczek,,czy stanika Victoria’s Secret, nasza drukarka będzie się krztusić tanią podróbką tonera made in Taiwan zamiast oryginalnego HP…nic to,że zaraz potem pójdzie do naprawy, a nasza panna za plecami protestującego faceta sama pójdzie do sklepu i kupi sobie co trzeba…sieciowi aktywiści , władcy FB ścian. protest miałby może i jakiś sens, gdyby użyto czegoś ogólnie dostępnego i rozpoznawalnego, co znamy ze sklepowych półek, a nie z reklam TV…bo sklepy z tymi towarami są poza zasięgiem zwykłych ludzi…no..ale protestujmy…spamujmy…bądźmy sieciowymi spambohaterami….

dobra, przestaję się irytować..idę dokończyć pakowanie…znaczy wyjmę kota z plecaka….potem z worka ochronnego, schowam. gdzieś tą całą resztę i może jakiś prysznic, gdzieś po drodze…

ciekawe, czego tym razem zapomnę…:)))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *